Andrzejki - zespół TRANS

2013-11-30

Członkowie zespołuTrans to wykształceni muzycy gustujący w muzyce Jazzowej, która doskonale komponuje sie z klimatem Resturcaji Bombay.  Zapraszamy na Imprezę andrzejkową w czasie której właśnie zagra zespół TRANS. 

Andrzejki - Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowany w Szkocji, w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem. W Polsce w wigilie tego dnia , lub w tym dniu w zależności od regionu, wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną.
Święty Andrzej Apostoł był bratem Św. Piotra, uczniem Jana Chrzciciela, prowadził działalność misjonarską nad Morzem Czarnym. Zginął ukrzyżowany na Peleponezie w mieście Patras 30 listopada 30 roku na krzyżu w kształcie litery X (stąd nazwa Krzyż Świętego Andrzeja). Jest patronem Szkocji i Rosji.

Zwyczaje i Wróżby Andrzejkowe
Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie roztopionego wosku na wodę. Wosk można lać bezpośrednio lub przez dziurkę np. w kluczu. Na podstawie kształtu woskowej figurki lub kształtu cienia rzucanego przez nią przewidujemy przyszłośc lejącego.

Menu

Do nas przychodzi się, by zasmakować w całym bogactwie wschodniego menu. To przecież jedyna w Tarnowie kuchnia indyjska! Tylko tu spróbujesz niepowtarzalnych potraw z pieca tandoori! Zachwycisz się talentem i umiejętnościami szefa kuchni zdobytymi przez niego w ojczystym kraju! Dla Ciebie Mistrz przygotuje zawsze coś niebanalnego, dogadzając nawet najbardziej wybrednemu podniebieniu.

Jeśli zatem nie znasz smaku świeżego imbiru, kurkumy czy indyjskiego kminku, lubisz mocne przyprawy – chili i czosnek, polecamy gorąco swoje usługi!

Do tego – rewelacyjnie zaopatrzony barek, a ceny... nie przyprawią Cię o zawrót głowy!

  • Tel: 14 627 07 60, Krakowska 11A